Достапни линкови

Божиќни подготовки среде пандемијата на ковид-19

Ковид Божиќ: Дедо Мраз по скајп, социјално дистанцирани прослави и маски за лице за сите. Луѓето ширум светот се подготвуваат за Божиќ за време на пандемијата на коронавирусот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG