Достапни линкови

Богоевски по оставката - дали ВМРО ДПМНЕ и натаму ќе го штити Груевски


Богоевски по оставката - дали ВМРО ДПМНЕ и натаму ќе го штити Груевски
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Oд овој момент па натака веќе не е прашање дали Павле Богоевски ќе биде пратеник туку дали пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе го заштитат криминалецот во бегство Никола Груевски, порача Богоевски поднесувајки оставка како пратеник која ќе стапи во сила по гласањето на пленарна седница за одземање на пратеничкиот мандат на шест месеци неоправдано отсутниот Никола Груевски.

XS
SM
MD
LG