Достапни линкови

Блокада на ВМРО-ДПМНЕ: власта да каже дали преговара за идентитетот


Блокада на ВМРО-ДПМНЕ: власта да каже дали преговара за идентитетот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

ВМРО-ДПМНЕ денеска на крстосницата кај македонското собрание го блокираше сообраќајот од 15 до 17 часот. Бараат власта да каже дали со Бугарија се преговара за македонскиот идентитет, за нацијата, за културата и за јазикот и каков е патоказот што го подготвува македонската влада.

Категории

XS
SM
MD
LG