Достапни линкови

Блокада во центарот на Скопје, решението за јавниот превоз неизвесно


Блокада во центарот на Скопје, решението за јавниот превоз неизвесно
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Приватните превозници денеска ја блокираа крстосницата кај Мавровка, во центарот на Скопје, настојувајќи да ги добијат парите што, според нив, им ги должи ЈСП и градот Скопје. Велат, блокадите ќе продолжат и во наредните денови.

Категории

XS
SM
MD
LG