Достапни линкови

Бислимоски - Се противам на поскапување на струјата од Нова година


Бислимоски - Се противам на поскапување на струјата од Нова година
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:14 0:00

Треба да се направат анализи, да ја нагазиме топката малку и да видиме каде ќе тераме. Ако се преземе обврска дека струја ќе се обезбеди од домашно производство, вклучувајќи и ТЕЦ Неготино, да се обезбеди, вели претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски.

Категории

XS
SM
MD
LG