Достапни линкови

Бислимоски – Новата цена на струјата ќе се знае за десетина дена


Бислимоски – Новата цена на струјата ќе се знае за десетина дена
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:40 0:00

Најодговорно тврдам дека поскапувањето побарано од енергетските компании нема да биде прифатено и Регулаторната комисија за енергетика ќе си прави анализи врз основа на кои, очекувам во наредните десетина дена, да излезе со конечни пресметки за цената на струјата, вели претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG