Достапни линкови

Руската државна ТВ со бизарна сторија за Бил Гејтс и коронавирусот


Руската државна ТВ со бизарна сторија за Бил Гејтс и коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Руската државна телевизија, во ударен термин, објави 15-минутна сторија во која, неосновано го обвини основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, дека е одговорен за пандемијата со коронавирусот. Пред тоа, на истата телевизија, за коронавирусот беше обвинет и американскиот претседател Доналд Трамп

Категории

XS
SM
MD
LG