Достапни линкови

Бејрут: Луѓе во разурнати домови

Околу 300.000 луѓе останаа без покрив над главата, откако голема експлозија го погоди либанскиот главен град Бејрут на 4 август. Според последните информации од 6 август, најмалку 137 лица загинале, а над 5.000 се повредени. Агенцијата Франс-Пресе низ фотографии ги прикажува жителите во нивните уништени домови.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG