Достапни линкови

Берлин: По војната, пред ѕидот

Пред седумдесет и пет години, Берлинчани буквално живеаа под урнатините на нивниот окупиран град.

This image contains sensitive content which some people may find offensive or disturbing.
This image contains sensitive content which some people may find offensive or disturbing - Click to reveal
Бездомници цивили и мртов германски војник

Еден советски војник ги опиша нацистичките трупи во последните часови од војната со зборовите: „насмеани како послушни кучиња“.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG