Достапни линкови

Хибриден напад со мигранти


Хибриден напад со мигранти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Во последниве два месеца околу 1500 мигранти влегле илегално во Литванија од Белорусија, што е 20 пати повеќе во однос на целата 2020-та година. Литванија оцени дека Белорусија намерно пропушта мигранти за да врши притисок врз ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG