Достапни линкови

Белорусија: Големи казни и за најмал отпор


Белорусија: Големи казни и за најмал отпор
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Млади луѓе добиваат затворски казни и за мал отпор против режимот. За поставување знаме на опозицијата на прозорец, можна казна од 7 години затвор. За коментар на социјални мрежи, принудна работа од две години.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG