Достапни линкови

Белградската „Војна на графити“ поради руската инвазија врз Украина

На улиците на Белград, поддржувачите и противниците на руската инвазија врз Украина ги објавуваат своите мислења со боја во спреј.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG