Достапни линкови

Бектеши - ДУИ ќе биде одлучувачки фактор на следните избори


Бектеши - ДУИ ќе биде одлучувачки фактор на следните избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:46 0:00

ДУИ ќе биде одлучувачки фактор на следните избори на тоа како ќе се движи Северна Македонија, а Северна Македонија нема друга алтернатива освен членството во ЕУ, вели министерот за економија Крешник Бектеши од редовите на ДУИ во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG