Достапни линкови

Бектеши – Владата има право да замрзнува цени


Бектеши – Владата има право да замрзнува цени
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:37 0:00

Тука нема ништо спорно. Законот за трговија дозволува во одредени ситуации Министерството за економија да ѝ предложи на Владата замрзнување или определување на највисока цена за одреден производ, вели министерот за економија Крешник Бектеши во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG