Достапни линкови

Бектеши – Ако некој ја сфатил снимката со фудбалот како порака, тоа е негова работа


Бектеши – Ако некој ја сфатил снимката со фудбалот како порака, тоа е негова работа
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Снимката на која министрите од ДУИ играат фудбал на мали голчиња во кабинетот на вицепремиерот Артан Груби не е порака до никого. Ако некој ја сфатил како порака, тоа е негова работа, вели министерот за економија Крешник Бектеши. На прашањето кој би победил во натпревар меѓу нив и тим на предводникот на „огнената група“ во нивната партија Изет Меџити, Бектеши вели дека ќе победи ДУИ под водство на Али Ахмети.

Категории

XS
SM
MD
LG