Достапни линкови

„Без муниција“: Животот на фронтот кај Миколајев во јужна Украина

Регионалниот гувернер на регионот Миколајев, во близина на линиите на фронтот на југот на земјата, повика на итна меѓународна воена помош. „Руската армија е помоќна, има многу артилерија и муниција.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG