Достапни линкови

„Бевме очајни“: Украинско семејство најде мир во Негорци


„Бевме очајни“: Украинско семејство најде мир во Негорци
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Мајка и ќерка од Харкив, професорки по англиски јазик, од Негорци им држат онлајн часови на своите украински ученици. Кога почна руското бомбардирање врз родниот град, нивното семејство дојде во Македонија, кај роднини.

Категории

XS
SM
MD
LG