Достапни линкови

Молитва во Мустафа паша џамијата за Бајрам


Молитва во Мустафа паша џамијата за Бајрам
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

За време на молитвата, верниците носеа маски и држеа дистанца. Владата овозможи молитва, откако ИВЗ реши молењето да се одржи според посебните мерки за да се спречи ширењето на Ковид 19

Категории

XS
SM
MD
LG