Достапни линкови

Бајден, Путин: Не станува збор за доверба, туку за интереси


Бајден, Путин: Не станува збор за доверба, туку за интереси
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден во врска со неговите разговори со рускиот претседател Владимир Путин во Женева рече дека натамошните врски ќе се засноваат повеќе врз сопствен интерес отколку на доверба. Путин пак, наведувајќи дека можеби на средбата немало изобилство на доверба меѓу двете страни, но таа била прагматична.

Категории

XS
SM
MD
LG