Достапни линкови

Бајден објави крај на американските „бескрајни војни“


Бајден објави крај на американските „бескрајни војни“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден во обраќање до нацијата ја бранеше неговата одлука да го напушти Авганистан, порачувајќи им на Американците дека одбива да испрати друга генерација да се бори во „бескрајна војна“.

Категории

XS
SM
MD
LG