Достапни линкови

Подготовки за инаугурацијата на Бајден за претседател на САД

Главниот град на САД, Вашингтон, е подготвен за инаугурацијата на новиот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис, на 20.01.2021. Церемонијата, под силни безбедносни мерки, Ковид протоколи, без масовно присуство и делумно виртуелна.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Љупчо Наќев

Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

Категории

XS
SM
MD
LG