Достапни линкови

Бајден: Америка оди напред


Бајден: Америка оди напред
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден го имаше своето прво обраќање на заедничката сесија на Конгресот, пред неговиот 100-ти ден на функцијата. Бајден го искористи говорот пред законодавците и пошироката публика за да зборува за она што го постигна досега и да ги изнесе другите приоритети за неговата внатрешна и надворешна политика.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG