Достапни линкови

„Бараме, напаѓаме, уништуваме“ - Со дронови против руските сили во Бахмут


„Бараме, напаѓаме, уништуваме“ - Со дронови против руските сили во Бахмут
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Украински војници, со дронови ги откриваат позициите на руските сили во околината на Бахмут, па потоа стрелаат врз нив. Тврдат дека русите и вагнеровците не успеаја да го освојат градот.

Категории

XS
SM
MD
LG