Достапни линкови

Балканските диви депонии


Балканските диви депонии
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:59 0:00

Природата на Балканот е една од најживописните во Европа. Но, слабите системи за управување со отпадот низ целиот регион ја загрозуваат животната средина, но и здравјето на луѓето. Што може да биде решение на проблемот? Поголема ангажираност на надлежните или поголема свесност на граѓаните. Топ тема првично објавена на 19 февруари 2021.

Категории

XS
SM
MD
LG