Достапни линкови

Балканските земји во „црвена зона“ на светската листа за корупција


Балканските земји во „црвена зона“ на светската листа за корупција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Државите од Западен Балкан се меѓу земјите со висок степен на корупција, според светската листа за перцепција на корупцијата. Какви се искуствата на граѓаните во Сараево, Белград, Скопје и Подгорица?

Категории

XS
SM
MD
LG