Достапни линкови

Балканските Алпи стануваат еден од најголемите национални паркови во Европа


Балканските Алпи стануваат еден од најголемите национални паркови во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

По децениски безуспешни обиди, Балканските Алпи, како што ја нарекуваат Шар Планина, добива законска заштита и со тоа станува еден од најголемите национални паркови во Европа. Придобивки очекуваат сите во Македонија, во Косово и во Албанија, каде се протега Шара

Категории

XS
SM
MD
LG