Достапни линкови

Балканската рута и одбраната на ЕУ


Балканската рута и одбраната на ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:55 0:00

Балканската рута за мигранти кон попросперитетните земји на Европската унија повторно стана активна оваа година бидејќи многу балкански земји ги укинаа ограничувањата за патување воведени за време на пандемијата на коронавирус.

Категории

XS
SM
MD
LG