Достапни линкови

Балканската криза со дивите депонии


Балканската криза со дивите депонии
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:59 0:00

Природата на Балканот е една од најживописните во Европа. Но, слабите системи за управување со отпадот низ целиот регион ја загрозуваат животната средина, но и здравјето на луѓето. Што може да биде решение на проблемот? Поголема ангажираност на надлежните или поголема свесност на граѓаните.

Категории

XS
SM
MD
LG