Достапни линкови

Балканот - градилиште за соларни електрани


Балканот - градилиште за соларни електрани
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Експанзија на соларни електрани во државите од Западен Балкан. Трансформацијата кон се поголемо користење на обновливата енергија е желба на сите земји, но во конкретниов случај, проблем е складирањето и преносот на ваквата енергија.

Категории

XS
SM
MD
LG