Достапни линкови

Балканот заборавен од ЕУ за вакцини против Ковид 19


Балканот заборавен од ЕУ за вакцини против Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Додека во земјите членки на ЕУ веќе е во тек вакцинирањето против Ковид 19, балканските држави засега се без вакцини. Единствено во Србија има одредени количества, но не доволно. Таквата ситуација повторно го подгрева евро-скептицизмот во земјите од регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG