Достапни линкови

Бакнеж меѓу Вучиќ и Курти - закани за авторката на сликата


Бакнеж меѓу Вучиќ и Курти - закани за авторката на сликата
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Младата уметничка од Приштина, Ермира Мурати, добива закани поради нејзината слика на која се бакнуваат Вучиќ и Курти. Таа, со ова провокативно дело сака да испрати порака дека доста им е од непријателства и оти младите од двата народа сакаат мир.

Категории

XS
SM
MD
LG