Достапни линкови

Бавно враќање на природата на грчкиот остров Евија опустошен од пожари


Бавно враќање на природата на грчкиот остров Евија опустошен од пожари
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

На грчкиот остров Евија пожарите лани уништија околу една третина од шумската покривка на островот. Шумарот Елиас Апостолидис вели дека главната цел е да се избегне она што се случи минатата година.

Категории

XS
SM
MD
LG