Достапни линкови

Апчиња против Ковид 19 до крајот на годинава


Апчиња против Ковид 19 до крајот на годинава
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Компанијата Фајзер соопшти дека тестира апчиња со кои ќе се лекува Ковид 19, а пациентите нема да завршуваат во болница. Лекот би требало да биде готов до крајот на годинава, но експерти предупредуваат дека тој не може да биде замена за вакцина.

Категории

XS
SM
MD
LG