Достапни линкови

Апокалиптични снимки по шумскиот пожар во Калифорнија


Апокалиптични снимки по шумскиот пожар во Калифорнија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Главната сообраќајница во историското место од времето на златната треска во Калифорнија Гринвил на планините Сиера Невада е во урнатини по големиот шумски пожар. Пожарот беснее во областа веќе три недели, согорувајќи 130.000 хектари шума.

Категории

XS
SM
MD
LG