Достапни линкови

Дали се ефикасни апликациите за следење на ширењето на ковид-19?


Дали се ефикасни апликациите за следење на ширењето на ковид-19?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

Во борбата за спречување на ширењето на коронавирусот новите технологии се повеќе добиваат на значење. Следењето преку паметните телефони на инфицираните или на оние што имале контакт со нив може да го блокира натамошното ширење на заразата. Но, дали тие се ефикасни?

XS
SM
MD
LG