Достапни линкови

Трета недела анти-владини протести во Бугарија


Трета недела анти-владини протести во Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Во Софија и во други градови во Бугарија се одржуваат протести со барање за оставка на премиерот Бојко Борисов и јавниот обинител. Демонстрантите сметаат дека владата е поврзана со мафијата.

Категории

XS
SM
MD
LG