Достапни линкови

Антивладини протести во Куба

Илјадници Кубанци учествуваа во ретки протести против комунистичката влада на карипската островска држава, при што многу млади скандираа: „Долу диктатурата“ и „Слобода“. Претседателот Мигел Дијаз-Канел на 11 јули ги повика своите приврзаници да се „борат“ против демонстрантите во главниот град Хавана.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG