Достапни линкови

Американските гласачи избираат претседател

Американските гласачи излегоа на гласачките места на 3 ноември за да одлучат дали ќе му дадат уште еден мандат на претседателот Доналд Трамп или ќе го донесат неговиот предизвикувач Џо Бајден во Белата куќа.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG