Достапни линкови

Ако продолжи кризата ќе има нов сет мерки за помош


Ако продолжи кризата ќе има нов сет мерки за помош
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:12 0:00

Со новата мерка, владина помош ќе добијат ранливите категории граѓани во следните четири месеци. Во неделното интервју на РСЕ, министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели дека со мерката се опфатени 10 отсто од луѓето во земјава, која според последниот попис има 1,8 милиони граѓани. Доколку кризата продолжи, можно да има нов сет мерки.

Категории

XS
SM
MD
LG