Достапни линкови

Ако нема зголемување за 2.806 денари, Синдикатот ќе бара 18 отсто поголеми плати


Ако нема зголемување за 2.806 денари, Синдикатот ќе бара 18 отсто поголеми плати
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:42 0:00

Синдикатот не го доби барањето за линеарно покачување на платите и побара од Владата да продолжи социјалниот дијалог, во спротивно најавија колективни тужби против државата пред Меѓународната организација на труд и продолжување на штрајковите, вели претседателот на Синдикатот на УПОЗ Трпе Деаноски. Синдикатот најави продолжување на штрајковите.

Категории

XS
SM
MD
LG