Достапни линкови

Ако ДЛУМ добие своја Галерија ќе добие целата држава


Ако ДЛУМ добие своја Галерија ќе добие целата држава
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:36 0:00

Филип Фидановски е ликовен уметник, професор и актуелен претседател на ДЛУМ. Со него разговаравме за актуелната поставеност на асоцијацијата во нашето културно милје и за решавањето на со години напластените проблеми, од кои најгорливиот е немањето сопствена галерија.

Категории

XS
SM
MD
LG