Достапни линкови

Адем Амети: Свирни, плесни, вози


Адем Амети: Свирни, плесни, вози
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Адем Амети има 24 години, професор е по мехатроника, ама кога ќе го побарате во Тетово, ви велат: Ааааа, Адем иноваторот. Има над 30 иновации - од вештачка интелигенција до паметна механика. Ви претставуваме неколку од неговите иновации за стартување автомобили - со свирнување, со плескање со рацете и со микрочипови - како за добар почеток на новиот серијал на РСЕ во кој ќе ви претставуваме млади македонски ИНОВАТОРИ

Категории

XS
SM
MD
LG