Достапни линкови

Авиони, возови и цркви како болници за ковид-19

Поглед во многу различни простори, големи и мали, преправени за третирање на растечкиот број пациенти погодени од ковид-19, бидејќи се зголемува загриженоста дека конвенционалните болници ќе бидат прполнети.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG