Достапни линкови

Талибанска офанзива во Авганистан, Кандахар под опсада


Талибанска офанзива во Авганистан, Кандахар под опсада
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Во јужниот авганистански град Кандахар се водат борби меѓу талибанците и владините сили. Има десетици загинати и стотици ранети. Талибанците завзеле домови во предградието, а цивили се принудени да бегаат од градот.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG