Достапни линкови

Авганистан: Поранешни борци со надеж за мир


Авганистан: Поранешни борци со надеж за мир
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Преговорите меѓу авганистанската влада и талибанците се во прекин поради серијата бомбашки напади и насилства од екстремисти. Но, поранешни авганистански војници и талибански борци сеуште се надеваат на мировен договор.

Категории

XS
SM
MD
LG