Достапни линкови

Авганистанците во трка со времето на аеродромот во Кабул


Авганистанците во трка со времето на аеродромот во Кабул
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Илјадници Авганистанци и по двата самоубиствени бомбашки напада во близина на аеродромот во Кабул во кој загинаа неколку десетици луѓе остануваат пред ѕидовите на аеродромот, во очајна трка да избегаат од животот под талибанците.

Категории

XS
SM
MD
LG