Достапни линкови

Авганистански тинејџер во Унгарија ја гледа својата иднина во фудбалот


Авганистански тинејџер во Унгарија ја гледа својата иднина во фудбалот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Јан Мерса Мохамад бил мало дете кога неговото семејство побегнало од конфликтот во Авганистан. Дел од патувањето до Европа го поминал пеш и со брод. Сега има 14 години, живее во Будимпешта, се чувствува како дома во својата нова земја и сонува да направи кариера како професионален фудбалер.

Категории

XS
SM
MD
LG