Достапни линкови

Авганистански жени и деца принудени да питачат за леб


Авганистански жени и деца принудени да питачат за леб
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Во близина на пекарница во Кабул, Авганистан, секојдневно групи жени и деца питачат за леб. Сиромаштијата е се поголема, особено по враќањето на Талибанците на власт во земјата, кои им забранија на жените да работат.

Категории

XS
SM
MD
LG