Достапни линкови

16x9 Image

Сунчица Стојановска Зоксимовска

Новинарската кариера ја почна како студент на студиите по новинарство, во весникот „Македонија Денес“. Работеше во „Време“, „Нова Македонија“, Телеграф.мк, „Независен весник“. Од септември 2023 година работи како новинар во Радио Слободна Европа во Скопје. 

Автор Сунчица Стојановска Зоксимовска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG