Достапни линкови

16x9 Image

Моника Талеска

Моника Талеска е дипломиран новинар на Интердисциплинарните студии по новинарство во Скопје. Од 2001-та година е дописник на Радио Слободна Европа. Освен тоа, постојан дописник е и на телевизија Телма. Работела како новинар, главен уредник и директор во поранешниот локален Центар за печат, радио и телевизија- Прилеп. Соработувала во многу македонски печатени и електронски медиуми во одредени периоди од кариерата- Македонско Радио, Канал 77, Дневник, Вест..., а во моментов е редовен дописник на Утрински Весник. Дописник е и на неделникот АМН, што се печати на македонски јазик во Австралија.

Автор Моника Талеска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG